Єпархіальний Інститут душпастирства подружжя та сім’ї свв. Йоакима і Анни

Стрийська Єпархія УГКЦ

Контрацепція як противник людського життя

Христос Воскрес!

Подружжя – це велика тайна, пише у своїх послання Св. Апостол Павло (Еф. 5, 32). Подружжя піднесено до гідності Св. Тайни і являє спасаючу любов Христа до своєї Церкви. Ключове слово «любов», що є добром у стосунках подругів і добром самих подругів. Плодом цієї любові є нове неповторне людське життя, нова людина, прихід на світ грядущих поколінь.

Плідність у цих стосунках є одночасно викликом, даром і великим завданням. До виконання цього завдання слід гідно поставитися.
На цьому шляху постає питання: «контрацепція-що це?» Саме слово «контра» говорить само за себе і означає «проти». Проти людського життя. Сучасність пропонує багато вишуканих способів, як бути проти життя: таблетки, спіралі, кондоми, ін’єкції, перервані акти, імпланти, посткоїтальні засоби тощо. Часто-густо використання цих «знарядь» приводить до абортивних наслідків. А це вже є «дуже проти» людського життя.

Сама контрацепція не є даруванням, а радше егоїстичним використанням іншого для себе. Тому кожен гріх «не бариться з наслідками» і цими наслідками завжди є хвороби і смерть. Приклади таких: емоційна холодність у подругів (смерть стосунків), психологічні наслідки, хвороби гормонального балансу у жінок, алергії, висипки на тілі, погіршення обміну речовин, послаблення імунітету і багато інших. Загалом хвороби репродуктивних систем у жінок і чоловіків. Найгіршим «побічним ефектом» є смерть ще ненароджених дітей. Це певна невидима війна проти наших братів і сестер. Це порушення 5-ї заповіді Божої. Загалом така контрацептивна поведінка (ментальність) являється подружньою нечистотою. Знаємо з Писання, що ніщо нечисте не може увійти в Царство Боже. Туди вхід лише світлим і чистим душам.

Якою ж має бути правильна і чиста дорога у подружжі? Найперше чиста дорога є там де:
– Де є відповідальне ставлення до дару плідності (де є відкритість до народження).
– Де є життя згідно природи людини.
– Де є розумне використання знань про свій організм.

Такою альтернативою є Методи Розпізнавання Плідності (коротко МРП). Вони включають три попередні пункти. Це природно і надійно і головне жодних складних побічних наслідків! – Чому? – Бо там нема гріховної методології, тобто нема гріха, нема зла.
Відтак МРП це:
– Гідне життя подружжя.
– Виконання заповіді любові до ближнього.
– Співпраця обох подругів із плідністю.
– Плекання здорової комунікації у подружжі.
– Повага до цілої особи як такої.
– Повністю узгоджуються із природнім законом і Заповідями Божими.

Також слід зазначити що такі методи є безкоштовні і легкодоступні. Навчання методів є поступовим і базується на самоспостереженні.
Підсумок: Цим шляхом «світла» слід іти всім подружнім парам. Сім’я – це центр, серце і джерело цивілізації любові. Так казав Св. Папа Іван Павло ІІ. Як буде здорова сім’я і родина, то буде Україна!

Христос Воскрес!

Електронний PDF варіант тексту: Контрацепція як противник людського життя