Єпархіальний Інститут душпастирства подружжя та сім’ї свв. Йоакима і Анни

Стрийська Єпархія УГКЦ

Загальна інформація

ІСТОРІЯ ЗАСНУВАННЯ

Сім’я — це первинна клітина людського суспільства, яка виступає місцем зустрічі чоловіка та жінки, Бога й людини, особи та суспільства. Це одне із найбільших благ Церкви й народу, рівно ж унікальний феномен, який за волею Творця через дар плідності покликаний бути колискою кожного нового людського життя.

Сьогодні, однак, внаслідок численних глибоких перемін у культурі, суспільстві, економіці чи в світовій політиці основи інституції сім’ї зазнали розхитування. Додаткової складності додає велика кількість пар, які живуть на віру, тобто без державної реєстрації шлюбу та не приймаючи Тайни Подружжя у Церкві.

Свого часу Глава нашої Церкви Блаженніший Святослав (Шевчук) сказав: «Колись українська сім’я врятувала Церкву, тепер святим обов’язком Церкви є врятувати сім’ю». Церква, просвітлена вірою, з новою силою сьогодні покликана проголошувати Євангеліє подружжя та сім’ї, аби наново привідкрити велику цінність і автентичний зміст Богом створеного союзу чоловіка та жінки.

Для ефективнішого здійснення цього завдання оновлення образу подружнього союзу та проголошення Євангелія сім’ї владика Тарас (Сеньків), Єпарх стрийський, прийняв рішення про створення Єпархіального інституту душпастирства подружжя та сім’ї св. Йоакима і Анни.  Ця інституція поставила собі за ціль об’єднати навколо себе різного роду фахівців для реалізації широкомасштабної стратегії проголошення Божого задуму щодо подружжя та сім’ї.

25 листопада 2016 році владика Тарас (Сеньків) заснував Єпархіальний інститут душпастирства подружжя та сім’ї свв. Йоакима і Анни Стрийської Єпархії УГКЦ. Великий акцент зроблено на ґрунтовній підготовці наречених до Таїнства подружжя. З цією метою вже реорганізовано та поставлено на вищий рівень діяльність Центру перед подружнього приготування.

З того часу даний Центр увійшов у структуру цього інституту та став одним із його підрозділів. З цією метою на території Стрийської єпархії діють дев’ять відділень Центру Передподружнього приготування. У кожному з них працюють і викладають висококваліфіковані фахівці, створено належні умови для молодят, щоб вони змогли пройти добрий вишкіл і були готовими – не зважаючи на різні виклики, труднощі та інвазію антисімейних ідеологій – укласти міцне подружжя і прожити щасливе сімейне життя.

Відповідно до Декрету про обов’язковість проходження навчання наречених у Єпархіальному інституті душпастирства подружжя та сім’ї святих Йоакима і Анни, від 24 січня 2017 року, усі, хто має намір прийняти Таїнство Подружжя на теренах Стрийської єпархії, повинні у відповідному порядку пройти навчання в одному із відділень Центру передподружнього приготування Єпархіального інституту душпастирства подружжя та сім’ї свв. Йоакима і Анни.

У разі, якщо такої можливості немає, із виправданих причин (місце проживання, специфіка праці), дане навчання можна пройти в компетентних структурах інших єпархій УГКЦ. Однак, у такому випадку, наречені зобов’язані, завчасно звернутися до ректорату Єпархіального інституту душпастирства подружжя та сім’ї свв. Йоакима і Анни, та підтвердити свої знання щодо вчення Католицької Церкви про шлюб та сім’ю.

МЕТА ТА ЗАВДАННЯ

Єпархіальний Інститут душпастирства подружжя та сім’ї має за ціль об’єднати навколо себе різного роду фахівців для реалізації широкомасштабної стратегії проголошення Божого задуму щодо подружжя та сім’ї.

Діяльність інституту здійснюється у чотирьох напрямках: пасторальний, науково-дослідницький, формаційний та консультативний. Його структурні підрозділи мають завдання створювати сімейні порадні, розвивати та підтримувати сімейні рухи, організовувати різного роду конференцій на подружню і сімейну тематику.