Єпархіальний Інститут душпастирства подружжя та сім’ї свв. Йоакима і Анни

Стрийська Єпархія УГКЦ

День матері та дар людського життя

Христос Воскрес!

День матері – одне із найпрекрасніших та воднораз найрадісніших міжнародних свят. Адже в цей день ми вітаємо найдорожчих нам осіб, – наших матерів. Скільки всього доброго та ніжного є вкладено у слові мама. Любов, турбота, терпеливість, прощення… Важко навіть перелічити усіх чеснот, якими наділені наші дорогі матері. Їхню важливість неможливо переоцінити. Не випадково одна із життєвих мудростей стверджує: «Рука, що гойдає колиску, здатна сколихнути весь світ», таким чином вказуючи на особливий потенціал, який закладений у материнстві.

Материнство є головно символом життя. Адже саме поява дитина дарує жінці статус матері, чи це у випадку фізичного народження чи навіть усиновлення дитини. Кожна мати є свого роду співтворцем нового життя. Тому День матері є рівно ж днем возвеличення людського життя.

Сьогодні в часі повномасштабної війни в Україні, на фоні тисячі безневинно убитих наших співвітчизників, серед яких, нажаль, також є і матері і діти, ми по новому відкриваємо для себе ціну людського життя. І ця ціна не те що висока, цій ціні насправді немає меж. Людське життя просто безцінне. Ми з великим смутком переживаємо втрату кожного українця, чи це нашого родича, знайомого, воїна із регіону, де проживаємо, чи особи, яка перебувала за тисячі кілометрів від нас, скажімо у місті мученикові Маріуполі. Чому так? Тому що знову ж таки, людське життя для нас є безцінним.

Незважаючи на те, що війна, нажаль, і надалі продовжується, однак вже сьогодні ми маємо з Вами думати, що будемо робити після війни, як будемо розбудовувати та розвивати ту Україну, за яку віддають своє життя її найкращі сини і дочки.

Логічним було б розпочати із найважливішого. А що може бути важливішим знову ж таки за людське життя? Тому святим обов’язком кожного з нас мало б бути побудова такої України, а навіть і світу, де людське життя було б належно захищене, і де б жодні війни, в якому форматі вони б не були, не посягали на цю найвищу цінність людини.

Із Днем матері в Україні традиційно розпочинається Тиждень подружжя, який цьогоріч ми вирішили присвятити роздумам про дар людського життя. Для цього ми підготували для Вас ряд коротеньких відео, які розповідатимуть про красу людського життя та відкриватимуть лице прихованих війн, які ведуть підступну, і воднораз дуже руйнівну боротьбу проти життя. Ці війни можна і потрібно виграти. І кожен з нас може стати воїном життя.

Запрошую кожного хто дивиться це відео пройти разом із нами цей Тиждень подружжя. Надіюсь ті матеріали, які ми підготували стануть корисними для Вас та будуть важливою інвестицією у розбудові Богом благословенної, успішної та процвітаючої України.

На завершення, Дорогі наші матері, вітаємо Вас сьогодні із Вашим святом! В черговий раз дякуємо та низько вклоняємось перед Вами за дар життя та всю турботу, які Ви подарували для нас! Нехай Господь винагородить Вас за Вашу жертовність та самопосвяту! Многих, радісних та мирних літ життя! В особливий спосіб обіймаємо тих матерів, які сьогодні оплакують своїх дітей, що віддали своє життя за Україну та кожного з нас! Нехай свідомість того, що Господь винагородить наших героїв Воскресінням і вічним життя, потішить їхні материнські серця.

Христос Воскрес!

Електронний PDF варіант тексту: День матері та дар людського життя