Єпархіальний Інститут душпастирства подружжя та сім’ї свв. Йоакима і Анни

Стрийська Єпархія УГКЦ

ПОКЛИКАННЯ ДО БАТЬКІВСТВА І МАТЕРИНСТВА

Християнська сім’я є основою суспільного ладу, його джерелом та найважливішою його клітиною. І для доброго формування і творення, вона потребує відповідного усвідомлення відповідальності прийняття даного рішення – стати чоловіком та дружиною, ба навіть більше – стати батьком та матір’ю для своїх дітей.

Важливим моментом у належному житті родині є сповнення обов’язку, який випливає з факту народження дітей – відповідальність за людське життя. Тому важливо усвідомити цю відповідальність і розуміти свою співпрацю з Творцем. Бо саме співпраця трьох осіб – Господа Бога й обох по другів – є джерелом життя.

Зародження нового життя є водночас початком нового етапу у житті су пругів – вони стають батьками. Жінка покликана бути матір’ю, так як чоловік покликаний бути батьком. В моменті, коли вони дають початок новій особі – вони реалізують це покликання. Те що було потенційно вписане в їхню природу стає дійсністю. Обоє вони несуть відповідальність за своє потенційне, а потім дійсне батьківство і материнство.

Дитина є Божою дитиною, бо іншого батьківства не існує. Батьки повинні сприймати дитину як Божий дар і завдання призначене їм Творцем. Та, на жаль, в теперішній час народження дітей зводиться до мінімуму, а то й взагалі нівелюється.

Бачачи подружні проблеми, пов`язані із відповідальним батьківством, Церква старається довести своїм навчанням, що подружжя вже від самого початку було встановлене не людиною, а Богом і, по суті, є священним та нерозривним, де дана нерозривність відповідає суті любові між чоловіком та жінкою. Відповідальне батьківство та материнство завжди були основою, фундаментом навчання Церкви.

Одним з сучасних викликів, перед якими стоїть інституція сім’ї, є відкинення Бога як посередника сім’ї. І одразу з цього випливає чимало проблем таких як порушення фундаментальної ідеї – сім’ї як союзу чоловіка та жінки. Гармонія та рівність у сім’ї замінюється домінуванням чи насиллям. Коригування даної моделі призводить до проблем у вихованні дітей, зокрема статевому та психологічному. Такого роду модуляції призводять до руйнування Богом закладеного задуму союзу любові чоловіка і жінки.

Дуже важливо, щоб дитина виховувалась у сім’ї, де є присутні батько і мати.  Приклад кожного з них допомагає дітям формувати здорове сприйняття статевості, розуміння правдивої любові, що єднає батька і матір, плодом якої є її народження. Усвідомлення того, що дитина є бажаною та очікуваною батьками, сприяє її зростанні у любові.

Саме тому велика відповідальність батьківства та материнства має безпосередній вплив на виховання дітей. І саме над цим кожен з нас повинен застановитися в часі Тижня подружжя.

Молімося за сім’ї, за наше майбутнє, щоб Всемогутній Господь Бог дарував нам любов та мудрість, щоб діти були даром любові і виховувались крізь призму любові їхніх батьків. Амінь.

 

Підготував

о. Назар Юзвяк