Єпархіальний Інститут душпастирства подружжя та сім’ї свв. Йоакима і Анни

Стрийська Єпархія УГКЦ

БОЖИЙ ЗАДУМ ЩОДО ПОДРУЖЖЯ ТА СІМ’Ї

У сучасному світі сім’я зазнала впливу багатьох суспільних та культурних змін. Чимало сімей, живучи у цій ситуації, залишаються все ж вірними тим цінностям, які становлять основу інституції сім’ї. У свою чергу знаходяться й такі, що стали непевними щодо цінностей та глибинних завдань подружнього та сімейного життя. Можемо зустріти й такі сім’ї, які зустрічаються тет-а-тет з різного роду несправедливостями, що стають на перешкоді здійснення їх фундаментальних прав. Проте варто глянути на перше подружжя, щоб зрозуміти у чому полягає Божий задум щодо нього.

Перша книга Біблії розповідає про сотворення видимого світу та всього того, що його наповняє. Також на початку створив Бог людину, “чоловіком і жінкою створив їх”. Бачимо, що не Адам і Єва придумали таку форму спільного життя, а сам Господь, що є досконалим Розумом, задумав їх як сім’ю. Після створення першого шлюбного союзу сказав Бог, що все не просто добре, а дуже добре, що біблійною мовою означає “досконало”. Отже Він хотів, щоб саме Едемський принцип союзу між людьми був єдиною моделлю для всіх людей, що житимуть на світі.  Цей союз чоловіка та жінки є фундаментальним у творенні сім’ї, основою якої є Любов.

Глянувши на сучасні тенденції, нерідко суспільство пропонує звабливі погляди й рішення, які в різний спосіб спотворюють  істину та гідність людської особи, а це в свою чергу травмує з середини інституцію сім’ї. Такі пропозиції часто знаходять свою підтримку у середовищі засобів масової інформації, що витончено ставить під загрозу свободу та здатність до об’єктивного розуміння концепції творення сім’ї.

Тому сучасні сім’ї поділяються на ті, які є знаком спасительної дії Христа у світі та інші, які стають знаком відкинення людиною Божої любові. Власне у корені цих негативних явищ часто лежить спотворене поняття свободи, коли її розуміють не як здатність здійснювати істинність Божого плану щодо подружжя і сім’ї, а як автономну силу для самоутвердження, часто заради власного «егоїстичного добра».

Жертовність, вірність, єдність та нерозривність – це ті основні властивості християнського подружжя, які є ключами до творення міцної християнської сім’ї. Власне у цьому намірі ми повинні будувати суспільство, а особливо його найменшу клітину – родину. Тому плекаймо у своїх сім’ях любов, будуймо родину згідно Божого задуму, щоб вона давала добрі плоди, добре насіння для все нових і нових жнив у майбутньому!

Підготував

о. Назар Юзвяк


ДІТИ, ЯК БОЖИЙ ДАР
ДІТИ, ЯК БОЖИЙ ДАР