Єпархіальний Інститут душпастирства подружжя та сім’ї свв. Йоакима і Анни

Стрийська Єпархія УГКЦ

У Стрийській єпархії створять Асоціацію подружніх спільнот

21 та 23 лютого 2023 року на базі Єпархіального інституту душпастирства подружжя та сім’ї свв. Йоакима і Анни відбулися перші вишколи священників та богопосвячених осіб, які виявили бажання створити та розвинути парафіяльні подружні спільноти, що стануть основою майбутньої Асоціації подружніх спільнот Стрийської єпархії.

Метою створення та поширення подружніх спільнот на парафіях, а відтак і об’єднання їх в Асоціацію є реалізація нової стратегії розвитку душпастирства родин у Стрийській єпархії. Зокрема мова іде про якісне покращення як приготування наречених до подружнього життя, так і про забезпечення ефективного супроводу уже одружених, головно нововінчаних подружніх пар.

Суть ідеї полягає у тому, що наявність подружньої спільноти на парафії забезпечить систематичні щомісячні зустрічі для одружених пар. Ці зустрічі включатимуть як тематичну, так і молитовну частину. Подружжя матимуть можливість спілкуватись на теми, які стосуються сімейного життя, а відтак спільно молитимуться за свої родини.

Важливим буде додати, що такі спільноти стануть корисними не лише для одружених, але і тих, які готуються до подружнього стану. Тому на парафіях, де діятимуть такі спільноти, духовенство заохочуватиме також і наречених брати участь у цих зустрічах, аби переймати корисний досвід від здорових подружь своєї парафії.

Формат Асоціації надасть можливість координувати діяльність прородинних спільнот, забезпечувати добру комунікацію між ними та організовувати масштабні сімейні заходи у рамках Стрийській єпархії. Наразі у реалізації цього задуму бере участь 50 парафій Стрийської єпархії.