Єпархіальний Інститут душпастирства подружжя та сім’ї свв. Йоакима і Анни

Стрийська Єпархія УГКЦ

“Бог ніколи не благословить націю, яка знищує своїх дітей” – африканські жінки звернулися до Джо Байдена

Африканські жінки попросили президента США Джо Байдена припинити нав’язування абортів, фінансуючи діяльність гігантських постачальників абортів у просімейній культурі африканських держав. У спеціально підготовленому відео, випущеному Culture of Life Africa, жінки з різних африканських країн закликають Байдена припинити підтримку абортів в Африці.

Минулого тижня американський президент – за прикладом своїх попередників від Демократичної партії – скасував політику Мехіко, прийняту ще за часів президента Рональда Рейгана, яка забороняла федеральне фінансування організацій, які здійснюють або сприяють т.зв. послугам з переривання вагітності за кордоном. Рішення Байдена вітають такі організації, як Міжнародна федерація планового батьківства (IPPF) та Marie Stopes International (нині MSI Reproductive Choices), які раніше нарікали на втрату мільйонів доларів в часі каденції Дональда Трампа.

Обґрунтовуючи своє рішення, Байден зазначив, що заборона фінансування підірвала зусилля США щодо “підвищення гендерної рівності у світі”, обмеживши можливості підтримувати жіноче здоров’я та програми, що попереджають гендерне насильство. Таким чином, він підтвердив, що суть боротьби з гендерним насильством полягає у вільному доступі до абортів … У фільмі «Культура життя в Африці» Обіануджу Екеоча (Obianuju Ekeocha) згадала появу Байдена в 2019 році на форумі Planned Parenthood. Тоді Байден засудив адміністрацію Трампа за посилення політики Мехіко в 2017 році, коли він поширив її на всю медичну допомогу США за кордоном, а не лише на програми планування сім’ї, як це було в попередніх республіканських адміністраціях.

“Дивлячись на цього чоловіка, який високо оцінює роботу Планового батьківства “, – зауважує  Обіануджу, – говорячи про те, щоб взагалі позбутися політики Мехіко, говорячи про себе, своїх колег та про аборти, як про рятувальників людей у ​​країнах, що розвиваються, завдяки фінансуванню абортів за кордоном … Я думаю, це досить страшно, тому що я точно знаю, що це означає, сказала Екеоча. “Це означає ліквідацію мого народу”, – додала вона. “Це означає смерть і вбивство найневинніших африканських ненароджених дітей”, – прокоментувала вона.

Фільм містить короткі заяви африканських жінок на адресу адміністрації Байдена. “Це прохання, а точніше звернення до  президента США Джо Байдена не фінансувати аборти в африканських країнах”, – сказала молода жінка на ім’я Амака, а студентка Еллен додала: “Моя культура підтримує життя від початку до кінця”.  

“Я африканка”, – сказала Чісом, керівник проекту: “Я не вірю в те, що нормально позбавити життя, знищити його чи вбити. Аборт нам не потрібен. Чому в моїй країні аборти повинні фінансуватися, і їм надається пріоритет?” – спитала вона.

“Аборт – це вбивство, і його фінансування робить вас співучасником“, – додала банкір Мері Естер. “Будь ласка, не робіть цього”, – звернулася вона. “Будь ласка, ми не хочемо коштів або будь-якої форми фінансування аборту”, – аргументувала Учечі, студентка медінституту. – Нам не цікаво, це не наш пріоритет, – додала вона. “Це заклик до уряду США не фінансувати аборти в африканських країнах”, – сказала адвокат Маріон Ліза. Вона пояснила, що африканська спільнота побудована на принципах, які включають “святість життя, рівну гідність для всіх, захист слабких і беззахисних”.

“Бог ніколи не благословить націю, яка знищує своїх дітей”, – попередила Роуз, вчителька. Екеоча підсумувала фільм і помітила, що кожного разу, коли африканці запитують про своє ставлення до абортів, вони відкидають це. – Тепер питання: чи послухає нас президент Джо Байден? Чи захоче слухати голос африканського народу? Чи поважатиме він крик серця пересічних африканців? А може, він просто буде неоколоніальним лордом, як і багато інших західних лідерів? Сподіваюся, ні, завершила вона, закликаючи прислухатися до голосів африканського народу.

Polonia Christiana