Єпархіальний Інститут душпастирства подружжя та сім’ї свв. Йоакима і Анни

Стрийська Єпархія УГКЦ

Що потрібно зробити для отримання Таїнства Подружжя?

1. Завчасно звернутися до пароха/адміністратора парафії, на якій має відбутися Таїнство Подружжя, для обговорення загальних складових процесу належного приготування до Таїнства Подружжя: узгодити день шлюбу, домовитися про дату і час проведення канонічно-душпастирської бесіди, вияснити перелік необхідних документів.

2. Пройти повний курс безпосереднього приготування до прийняття Таїнства Подружжя. Наречені, які мають намір прийняти Таїнство Подружжя на території Стрийської єпархії, повинні завчасно (принаймні три місяці до шлюбу) у відповідному порядку пройти навчання в одному із відділень Центру передподружнього приготування Єпархіального інституту душпастирства подружжя та сім’ї свв. Йоакима і Анни.

3. Пройти канонічно-душпастирську бесіду із парохом/адміністратором парафії (або священиком, якого він уповноважує), на якій має відбутися Таїнство Подружжя. Під час цієї бесіди заповнюється протокол, який  підписують наречені та священик, що проводив розмову. Саме цей протокол дає підстави зачитувати оповіді у парафії (парафіях), де проживають наречені.

4. Подбати, щоб були прочитані оповіді. Якщо наречений не належить до парафії, на якій буде уділено Таїнство Подружжя, то парох/адміністратор даної парафії надсилає до священнослужителя  парафії, на якій проживає наречений, прохання встановленого зразка про виголошення оповідей. Після прочитання всіх оповідей до парафії, де відбудеться Таїнство Подружжя, має надійти відповідна довідка. Довідки про прочитані оповіді готують священики.

5. Зважаючи на важливість Таїнства Подружжя у житті наречених, належиться у межах кількох днів перед весіллям домовитися із священиком про Божественну Літургію, і приступити до Таїнства Сповіді та причаститися Пресвятої Євхаристії. Рівно ж, дораджується, щоб родичі наречених і свідки (дружби з дружками) також приступили до зазначених Таїнств.

6. Подати пароху/адміністратору парафії, на якій має відбутися Таїнство Подружжя, усі необхідні документи у конкретно визначений із ним термін, а саме:

  • Оригінал і ксерокопія паспорта
  • Оригінал і копія свідоцтв (засвідчення) про хрещення і миропомазання
  • Оригінал і копія документа, що засвідчує проходження передшлюбних наук
  • Оригінал і копія свідоцтва про укладення цивільного шлюбу

7. Безпосередньо на шлюб потрібно принести: обручки (якщо тільки наречені ще не є зарученими), вишитий рушник, дві свічки, хустку для нареченої (якщо планується уділяти «вивід» відразу після Шлюбу)